انتقال فايل با ftp به سايت شخصي

نحوه انتقال فایل به وب سایت شخصی اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی با استفاده از FTP

این راهنما نحوه استفاده از سرویس FTP برای کاربران دارای Account در سرویس پست الکترونیک دانشگاه صنعتی خواجه نصیر طوسی را آموزش می دهد. آدرس وب سایت شخصی، نحوه ورود و ایجاد صفحات در اینجا آموزش داده شده است.

در این راهنما از نرم افزار FileZilla FTP Client استفاده شده است که می توانید این برنامه را  با توجه به نوع سیستم عامل خود از اینجا دانلود کنید.

بعد از نصب و اجرای برنامه مشخصات را طبق شکل زیر وارد کنید:
 
 

با زدن Quickconnect می توانید به سایت شخصیتان متصل شوید. در سمت چپ فایلهای موجود در کامپیوتر شما و در سمت راست فایلهی موجو در سایت شخصی شما مشاهده می شود. که می توانید فایلهای خود را از کامپیوتر خود به سرور انتقال دهید و یا در سرور دایرکتوری ایجاد کنید و یا فایلهایتان را حذف کنید ( با rightclick بر قسمت سمت راست پایین).

نکته : در صورتیکه با نام کاربری در سرویس پست الکترونیک وارد می شوید اما با همان نام کاربری و رمز عبور و با مشخصات ذکر شده فوق (نام host و شماره port) نمی توانید به سرویس ftp متصل شوید به آدرس admin@kntu.ac.ir تماس بگیرید.

نکته: با ایجاد دایرکتوری Courses (حروف کوچک و بزرگ اهمیت دارد) و انتقال فایل list.php (این فایل را از اینجا دانلود و unzip کنید و در سرور upload کنید) و با ایجاد یک لینک از صفحه اصلی خود (index.html) به list.php می توانید فایلهای موجود در دایرکتوری Courses را برای بازدید کنندگان لیست کنید. مثال : لینک Courses در سایت  http://wp.kntu.ac.ir/boroumand

توجه مهم 1: قبل از انتقال فایل بروری سرور (هر گونه فایل حتی عکس ها) حتما از ویروسی نبودن فایلها اطمینان حاصل کنید.

توجه مهم 2: مسئولیت محتوی وب سایت بر عهده دارنده نام کاربری و رمز عبور است، لذا در حفظ و نگهداری آن نهایت دقت را مبذول فرمایید و از کامپیوترهای عمومی برای چک کردن ایمیل و انتقال فایل استفاده نکنید.

 

 

 
تاریخ به روز رسانی:
1391/08/23
تعداد بازدید:
8489
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه خواجه نصير الدين طوسي ميباشد.